Solid Polikarbon

 

Solid Polikarbon malzemeler, genel özellikleri açısından oldukça zengindir. Yüksek ışık geçirgenliği vardır ve neredeyse cam kadar berrak, net bir görüntüye sahiptir. Bunun yanı sıra cama kıyasla birçok avantajı mevcuttur.

BİZE ULAŞIN!

Polikarbon:

Sert silikonla kaplı olmaları sebebiyle cama oranla 300 kat daha sağlamdır ve darbelere dayanıklıdır.Cama oranla %50 daha hafiftir, bu sebeple kullanıldığı ortamlara ekstra bir yük getirmez.Ses geçirmez ve ses izolasyonunu en iyi şekilde sağlar; dolayısıyla sessiz ortamlar elde etmek için ideal bir malzemedir.Cam malzemeye, dayanıklı bir alternatif olmasına rağmen, cam panellerin maliyetini de taşımaz.Cam’a göre ekonomik olmasının yanı sıra uzun süreli kullanım sonucu, hem bakım gerektirmemesi hem de sağladığı ısı izolasyonu sebebiyle kullanıcıya ciddi bir tasarruf da sağlar.
Esnektir ve montajı kolaydır.Polikarbon, çift taraflı Ultraviole (UV) korumalı olarak üretilir. UV koruması sayesine güneşin zararlı ışınlarını hiçbir şekilde içeri almaz, bu sebeple de hem ürün rengini muhafaza eder hem de ürünü dış etkilerden korur.Yüzeyinde su tutmaz, suyu akıtır.Alevi yaymama özelliğine sahiptir, bu sebeple de uluslararası yangın standartlarına uygundur.Soğuk ve sıcak havalarda; -40 ila 120 C sıcaklıkları arasında kullanılabilir.
Farklı doğa ve iklim koşullarına karşı da mukavemet gösterir.Hava şartlarına ve kırılmaya karşı 10 yıla kadar garantiye sahiptir. Dolayısıyla yıllarca bakım gerektirmeden kullanılabilir.Kolayca şekil verilebilir, baskı yapılabilir. Soğuk ve sıcak bükülebilme özelliği sebebiyle farklı tasarımlar yapılmasını sağlar. Termoform özelliği mevcuttur. Polikarbon malzemede, Lamine cam ve Akrilikle elde edilmesi imkansız kavisleri, soğuk bükmeyle etmek mümkündür. Soğuk eğme işlemi yapılırken dış mekanlar ve iç mekanlar için levha kalınlığına göre sırasıyla 175 kat, 125 kat radyusle (yarı çap) işlem yapılmalı, bu radyusten küçük durumlarda şekillendirme işlemi ısıyla yapılmalıdır.

Kalınlıklar : 1,5mm-2,00mm-3,00mm-5,00mm-6,00mm-8,00mm-12,00mm

lçüler : 205*305

Uygulama Alanları


  • Reklam sektörü
  • Koruma kalkanları (kasklar ve diğer güvenlik ekipmanları.)
  • Seracılık
  • Medikal araçlar
  • Mağaza içi tasarım
  • İnşaat sektörü
  • Elektronik sanayi
  • Spor salonları

Solid Polikarbon

Satın Al

Sizin için Seçtiklerimiz